3 Gün Süren Batarya Ömrüyle K10000 Pro Akıllı Telefon

Günümüz teknolojisi nedeniyle;  iş hayatımızda,özel hayatımızda veya günlük hayatımızda önemli yer tutan telefonlar şarj alma özelliği ile bizi nereye kadar idare edebiliyor?

Dışarıda arkadaşlarınızla gezdiğinizde  “Bir yerde oturup bişeyler içerken  telefonumu da şarj etsem nasıl olur?”  çırpınışlarını görmeniz ya da “Powerbank’iniz/şarj aletiniz var mı?” (kardeş iphone şarj aletim yok da ince uçlu var istersen 😀 ) sorusuyla karşılaşmış olmanız çok muhtemel 🙂

Evet bu durumları en aza indirgemek için akıllı telefon üreticisi olan Çin firması Oukitel;  haziran ayında ürününü satışa  çıkardı. “To Be The King”  sloganıyla kral olmaya hazırlanan ürünün adı K10000 Pro, 10.000 mAh batarya ve 3 saatte tam şarj olmasıyla neredeyse 3 gün batarya ömrünü sürdürebiliyor.

Android işletim sistemine  sahip, 3 GB Ram,32 GB depolama alanı ve 5.5 inç ekrandan oluşan cihaz; gücünü de MediaTek’in 8 çekirdekli 1.5 Ghz işlemcisinden alacak.

En büyük sorunu ise ağırlığı..

Akıllı telefonların ortalama 180-200 gram arasında olduğunu düşünürsek K10000 Pro standartların 1.5 katı daha ağır.Batarya kapasitesi ve metal malzeme kullanılması nedeniyle   tam  292.5 gram ağırlığında.

Cihazın dış güzelliği çok çekici gelmese de kamp severler için çok faydalı olabileceğine inanıyorum..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir