Hızlı Yabancı Dil Öğrenmek İçin En İyi 3 Tool

Yıllardır süregelen yabancı dil öğrenememe hastalığı, insanlarımızda kronik bir sancıya dönüşmüştür. Öğrenilmek istenen yabancı dili okuyabilmek, yazbilmek, konuşabilmek yanlış yöntemler sonucu yabancı dil öğrenme isteğimizden bizi hep yıllardır caydırmıştır. Oysa kendi kendimize çabalayarak öğrenmek ve bu konuda hedefeler belirleyerek o hedefelere koşmak bizi kronikleşen yabancı dil öğrenme ağrısından kurtaracağı kanaatindeyim.

Peki ya kendi kendimize nasıl öğrenebiliriz?

El-Cevap;

Duolingo – Best Free Language Learning WebsiteYabancı dil öğrenmek Duolingo ile artık daha kolay. Bütün konular size bilgisayar oyunu gibi oynuyormuşsunuz gibi hissetirmek için tasarlanmış. Soruların doğru cevabını buldukça puanlar kazanıp level modülü tamamlıyosunuz ama yanlış cevaplarsanız can kaybediyorsunuz. Bu teknikte size oyun oynarken yabancı dil öğretiyor. Herbir modül mini oyunlar halide tasarlandığı için size çoğu zaman yabancı dil öğrendiğinizi unutturup, oyun oynuyormuşssunuz gibi bir hava katıyor. Üstelik sadece ingilizce, almanca, fransızca gibi önde gelen yabancı dilleri değil bir çok dünya dilini Duolingo ile eğlenerek öğrenmek mümkün.

Desteklenen Platformlar;

Memrise – Öğrenmek Artık Çok Eğlenceli

Memrise size emaille kayıt olarak 2 düzine dilden tonlarca anadilinde konuşan insanların videolarını sunuyor. Başlangıçtan İleri düzeye oyun merkezli eğitimleri bulunuyor.

Memrise uygulaması içinde birde chatbot barındırıyor. Chatbotla öğrendiklerinizi gerçek konuşmalarda kullanabiliyorsunuz. Grammabot, size bazı sorular ve boşluk doldurma  soruyor. Bu  botlar Pro versiyonun özellikleri. Pro versiyon etkili bir şekilde grammer bilginizi ve kelime haznenizi interaktif olarak yapılandırmanızı sağlıyor. Memrise Pro kullanmak için abone olup aylık ödeme yapmanız gerekiyor. Pro versiyon size internetin olmadığı zamanlarda bile yabancı dil çalışma imkanı sunuyor.

Desteklenen Plaformlar;

busuu – Dil Öğrenin

busuu’nun çalışma sistemi biraz farklı. Sizin için dünya üzerinde işinde uzman öğreticileri bulup hizmetinize sunuyor. Otomatize sisteler yerine bu uzmanlar kelime haznenizi, yazım hatalarınızı denetleyip düzenliyor. Bu kişileri arkadaş olarak ekleme fırsatı bulabiliyorsunuz. Hatta ileriki zamanlarda tekrar çalışmak için bir program ayarlayabiliyorsunuz. Diğer busuu üyelerine kendi anadilinizi öğreterek de para kazanabiliyorsunuz.

Desteklenen platformlar;

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir