WhatsApp Ücretli mi Oluyor ?

Facebook, bir milyardan fazla kullanıcıya sahip olan WhatsApp uygulamasını 2014 yılında yaklaşık 22 milyon dolara satın almıştı. Şimdi ise böyle büyük rakamlar vererek satın alınan bu uygulamadan, tüm kullanıcılar için geçerli olmasa da, para kazanılmak isteniyor.

Kurumsal WhatsApp Kullanıcıları Dikkat !

WhatsApp Operasyon Direktörü Matt Idema, Wall Street Journal’a verdiği röportajda, ‘’Gelecekte, şirketlere ücret uygulamayı düşünüyoruz.’’ şeklinde açıklama yapmıştı.

‘’Şu anda uygulamada kurumsal hesapları paralı hale getiren yeni bir güncelleme test ediliyor.’’

Idema, ücretli özelliklerin neler olduğunu ve ne zaman kullanıcıya ulaşacağı ile ilgili net bilgiler vermeyerek, “Ücretlendirmenin detaylarını henüz belirlemedik,” sözleri ile test aşamasında olduğunu belirtti. Wall Street Journal, bir milyardan fazla kullanıcı tarafından kullanılan mesajlaşma uygulamasına kurumsal haberleşmeler için yeni özellikler de ekleneceğini belirtti.

WhatsApp’ın  blogunda da “Küçük şirketler için ücretsiz olan Whatsapp Business uygulaması üzerinden kullanılacak yeni araçlar ve havayolu şirketleri, e-ticaret siteleri, bankalar gibi büyük şirketler için girişim çözümlerini test etmekte oldukları” ifade edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir