Yaz Döneminde Kilo Kontrolü İçin Bilmeniz Gereken Püf Noktalar

Yazın gelmesiyle okullar kapandı, yıllık izinler planlandı ve herkes için güzel olmasını temenni ettiğimiz bir dönem başladı. Bu rahat dönem günlük yaşantımızın farklı noktalarına yansıyacaktır, onlardan biri de tabi ki yeme alışkanlıklarımız.  Tatil kahvaltıları, uzun akşam yemekleri derken kış aylarına tartıda doğru rakamı görmek için dikkat etmemiz gereken unsurlarımız.

Gece Ara Öğünlerinde Tercihiniz Yoğurt Olsun

Gece yoğurt yemek rahat uyumamıza da büyük etken tabiki. Yazın sıcak gecelerinde ara öğününüzde serin bir yoğurt ya da su hem sizi ferahlatır hem de sabah aç uyanmanızı engeller.

– Egzersize Çıkmadan En Az 2 Saat Önce Bir Şeyler Tüketin

Düzenli egzersiz yapın. Egzersiz vücuttaki yağı kasa çevireceği gibi, kalp ve kemik sağlığınızı korumak için de faydalı olacaktır. Hareketsiz geçen kış aylarından sonra, yazın gelişiyle beraber akşam yürüyüşlerine, egzersizlerine başlayıp biraz hareket etmek sağlığımız açısından oldukça faydalıdır. Fakat bu egzersizleri kesinlikle aç karnına yapmayın, egzersizden en az 2 saat önce bir şeyler tüketmeyi unutmayın.

– Az Kalorili İçecekler ile Serinleyin

Yaz sıcaklarında serin içecekler ile ferahlıyor ve rahatlıyoruz. Ama unutmayın serinlemek için şekerli içecekler içmek zorunda değiliz, su ya da maden suyu, şekerli içeceklere göre daha serinletici ve sağlıklıdır.

– Boş Zamanlarınızda Hareket Edin 

Boş kaldığımız zamanlarda bir şeyler yemek isteriz, onun yerine bu vakti küçük egzersizler yaparak değerlendirmek kilo kontrolü ve sağlığımız için daha yararlıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir